Georgina Shoulder Bag Honey
$15.00 Flat Rate Standard Shipping on all orders* (Excludes bulky items, see shipping policy for details)
- Description
Clean lines meet thoughtful design in the Georgina Honey Shoulder Bag. Crafted as a vegan leather shoulder bag with a softly structured silhouette, she embodies the ease and simplicity of Parisian style. With both a detachable shoulder strap and an adjustable, detachable crossbody strap, Georgina Honey offers effortless styling throughout the day. A secure top zip closure and internal zip and slip pockets keep your essentials neatly in place. Modern, understated, and quietly polished, she moves with you from morning moments to evening plans with refined ease.
| Internal Features | Zip Pocket, Slip Pocket |
| Internal Lining | Polyester Recycled Black and White Stripe Logo 100% Lining |
| Shoulder Strap | Detachable 47cm Vegan Leather Strap |
| Crossbody Strap | Adjustable and Detachable 78.5-145cm Webbing Strap |
| Closure | Secure Zip |
| Body Material | Polyurethane Vegan Leather 100% |
| Hardware | Light Gold |
| Dimensions | W30 x H21 x D7.5cm |
| Weight | 0.5kg |
Georgina Shoulder Bag Honey
SHARING THE LOVE
Hear what hundreds more of our happy customers have to say!
As a small family run business, we are constantly on a mission to deliver high quality service and products to our wonderful customers. We value all of our customer feedback and invite you to join the conversation to take a look at what our customers have to see in our reviews below!
- Related products
- Recently viewed